ERGANİ LAZER EPİLASYON 

 

Lazer ışığı, bilinen ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon işlemi, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi ile kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesi işlemidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır.

 

son paylaştıklarımız

Instagram did not return a 200.

İnstagramda bizi takip edin

RANDEVU SİSTEMİ İLE ÇALIŞMAKTAYIZ

Alexandrite candela ile lazer epilasyon yaptırmak için merkezimizin sabit ve whatsapp hatları üzerinden randevu almanız gerekmektedir.

randevu

LAZER EPİLASYON ÖNCESİ VE SONRASI

Öncesinde;

  • Lazeri epilasyonu yaptırmadan önce antibiyotik kullanılmaz. Cildiniz antibiyotik yüzünden farklı tepkiler verebilir. Randevunuzdan en az iki hafta önce antibiyotik kullanmamaya özen gösterin
  • Ağda yapmayın, cımbız kullanmayın. Tüylerinizin tam bir büyüme döngüsünden geçmesi için, ilk lazer tedavisinden önce ağda yapmayın.
  • Randevunuzdan önce tıraş olun. Bunu işlemi gerçekleştirmek oldukça önemlidir. Tedaviniz olmadan önce tıraş olmanız gerekir. Bu durum lazerin follikülleri görmesine olanak tanır. Ekstra tahrişten kaçınmak için epilasyonun uygulanacağı yerleri bir gün öncesinden tıraş edebilirsiniz.

 Sonrasında

Tüylerinizin hemen kaybolmasını beklemeyin. Tedavinizden sonra tüyleriniz 10-14 gün içerisinde düşmeye başlayacaktır. Hepsi tek seferde düşmez.  Bazı bölgelerde tüyler yok olurken bazı bölgelerdeki tüyler daha geç bir sürede yok olabilir.

Neden Candela lazer epilasyon yaptırmalıyız ?

CANLI İŞLEM SAKAL TASARIMINI LAZERLE SABİTLEDİK

candela lazer epilasyon sıkça sorulan sorular

Alexandrite lazerin en önemli avantajları nedir?

Alexandrite şu an için lazer teknolojisinin ulaştığı en son noktada yer alır. Diğer lazerlerde bulunan tüm özelliklere sahip olmasının yanı sıra çalışma hızı açısından diğer sistemlerden biraz daha hızlıdır. Bu özellikleri sayesinde sırt epilasyonu 30-40 dak. bacak epilasyonu 30-35 dak. gibi çok kısa sürede bitirilebilmektedir. Long pulse ND YAG olması nedeniyle koyu tenli hastalarda da kullanılabilmektedir. Ve de en önemlisi en fazla sayıda Amerikan FDA onayı alan lazerle yapılabilen tüm işlemlerin %93’ünü tek başına yapabilen dünyadaki en etkin ve güvenli eşsiz lazer sistemidir.

Alexandrite diğer lazerler gibi yetersiz midir?

Hayır. Kıl kökünde etkiyi sağlayan kılın tuttuğu enerjidir. Kalın ve siyah kıllar daha düşük lazer enerjisinde yeterli miktarda enerjiyi emerler. İnce kıllarda etki sağlanabilmesi için kısa sürede ve daha yüksek miktarda enerjinin verilebilmesi gerekir. Bir çok lazer cihazı tekrarlanan yüksek enerjili ve kısa süreli lazer atışlarını sağlayacak güce sahip değildir. Diğer lazerlerden farklı olarak Alexandrite lazerin atış sırasında sağladığı enerji atış süresine bağlı değildir. İnce kıllar için gerekli yüksek enerjili ve kısa süreli lazere atışlarını tekrarlanan atışlar sırasında sağlayabilmektedir.

Alexandrite Lazer Epilasyonun avantajları nedir?

Kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar. Kıllarda tekrar büyüme olsa bile oluşacak kıllar zayıf, açık renkli kozmetik önemi az tüyler şeklindedir. Güvenilir bir yöntemdir. Kanserojen değildir. Kullanılan cihazın özelliklerine göre değişmekle birlikte hızlı bir yöntemdir. Ağda uygulamalarında görülebilen cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.